5g_Basın.jpg

Basın

AparaLogo.png

Radyasyon Koruyucuları 

Kullanmalıyız!

Malumumuz çağımızın tehlikesi radyasyon, radyasyonla gelinen son nokta 5g teknolojisinin gelinin son nokta, bi taraftan 5g teknoljisini konuşmaya başladığımız süreçteyiz. 5g neler getiricek? Teknoloji’nin gelişmesi aslında sağlık tarafında bize neler getirecek? Biraz bunlardan bahsedicez. Bezmialem Üniversitesi Radyofizik Uzmanı Ali Hikmet Eriş bizimle birlikte sorularımızı yanıtlayacak.

haber-global-canli-izle-haber-global-canli-yayin_1612350264.webp

Beynimiz zarar görüyor. Dergide yayınlandı bu çalışmamız, hidrojen perkotsit, seratonin regulutomat üzerinde değişik etkiler olduğunu gözlemeledik. Tehlike büyük en çokta çocuklar için. Hormonlar altüst oluyor. İsteksizlik, rahatsızlık, mutsuzluk bu tür şeyleri yapan bir mutluluk hormonudur seratonin. Bunları azalttığını gördük. Cep telefonları uzağı yakınlaştırıyor ama sohbet uzadıkça risk artıyor. En çok dikkat edilmesi gerekense; hopörlörü kullanıpta konuşmak en faydalısı. Kendinizden uzaklaştırmış oluyorsunuz telefonu..

Ahaber_Logo.png

Radyasyon korunmak için neler yapmalıyız?

İnsan bedenini etkileyen elektromanyetik kirlilik de diyebileceğimiz bu frekansların kaynakları, radyo frekans dalgaları, cep telefonu baz istasyonları, yüksek gerilim hatları, mikrodalga ev aletleri, trafolar, elektrik akımı taşıyan kablolar ve cep telefonları gibi sıklıkla kullandığımız günlük aletlerdir. İster 4,5G, ister 5G olsun tüm canlılarım elektromanyetik kirliliğe maruz kaldığı bir gerçektir. Ancak 5G nin bize sağladığı avantaj baz istasyonlarının kısa ve sık aralıklarla kurulmasından kaynaklıdır. Bu da bizlerin elektromanyetik kirliliğe daha çok maruz kalabileceği ihtimalini düşündürtmektedir.

Akşam_Cumartesi2.jpg

Radyasyon Koruyucuları 

Kullanmalıyız

Radyasyondan %99,8 oranında koruyan 5Guard, sadece mobil cihazlarda değil mikrodalga fırınlar, bilgisayar, tablet, buzdolabı gibi cihazlarda da kullanılabiliyor. Ürünü kullanmak istenen cihazın arkasına bastırılarak yapıştırmanız yeterli.

Radyasyon Koruyucu Ürünleri Kullanmak Şart!

5G, kuşkusuz hayatımızın her alanına katkı sağlayacak ancak sağlık açısından da riskleri beraberinde getirecek. Bu nedenle korunma yollarını öğrenmek gerekiyor. “Elektromanyetik radyasyon; baş, kulak kalp, kadın-erkek üreme ve hormon sistemlerini ciddi anlamda etkiliyor.” diyen Radyofizik Uzmanı Ali Hikmet Eriş, 5G ile bu zararların daha da artacağını bundan dolayı radyasyon absorblayıcı ürünleri hayatımıza dahil etmemiz gerektiğini vurguluyor.

Akşam_Cumartesi1.jpg
hellö.jpg

Radyosyondan Korunun!

Elektro manyetik radyasyondan yüzde 99.8 oranında koruduğu ABD’deki dünyanın lider laboratuvarı CIEMS tarafından test edilip onaylanan 5Guard, 5G’nin de dahil olduğu frekans bandı 9,735 Gh’e kadar EMR kalkan etkinliği sağlıyor. Ayrıca cep telefonu ve diğer mobil cihazlarda radyasyonun önlenmesiyle cihazın ısınma düzeyini de yüzde 80 azalıyor.

Manyetik Etkiye Karşı

5Guard, başta cep telefonu olmak üzere etrafımızdaki elektronik aletlerin zararlı etkilerini nötralize ediyor. Elektro Manyetik Radyasyondan yüzde 99,8 oranında koruduğu Ciems Laboratuvarı IEMS tarafından test edilip onaylanan 5Guard, 5G’nin de dahil olduğu frekans bandı 9,735Gh’ye kadar EMR kalkan etkinliği sağlıyor.

samdan_plus.jpg
A_Cumartesi.jpg

5G’te Karşı Kendinizi Korumaya Alın

Yakın bir zamanda kullanmaya başlayacağımız 5G teknolojisi ile bugün olduğumuzdan bin kat daha radyasyona maruz kalacağız. Bu durum beraberinde pek çok sağlık sorunu da beraberinde getirecek. Radyofizik Uzmanı Ali Hikmet Eriş, 5G teknolojisinin olası zararlarını Akşam Cumartesi’ye anlattı.