Baz İstasyonları Sağlığımızı Tehdit Ediyor mu?

Baz istasyonu denilen olgu, kullanılan radyolar için yayın yapmaya yardımcı olan frekanslar, telefon konuşmalarını yapılmasını sağlayan bir sistemdir. Peki, bu yayın nasıl yapılır ve nasıl yapacakları yayını alırlar? İşte bu noktada insanlar için tehlikeli olan mikrodalgalar devreye giriyor. Bu frekansların alımı ve dağıtımı mikrodalgalar aracılığı ile olmaktadır. Mikrodalga dediğimiz şey ise dalga boyu 1 metre ile 1 milimetre arasında olan frekansı 0.3-300 GigaHertz(Ghz) olan elektromanyetik dalgalardır. Dolayısıyla bu dalga bir çeşit elektromanyetik radyasyondur. İnsanları endişelendiren ve doğal olarak baz istasyonlarını tehlikeli yapan da bu dalga türündeki radyasyondur.

90’lı yıllardan beri artan cep telefonu ve dolayısı ile baz istasyonu kullanımından ötürü insanların sağlık endişeleri arttı. Bu endişelerin sonucunda da WHO (Dünya Sağlık Örgütü) çalışmaları günümüze kadar gelen bir araştırma yapmaya başladı. Amaçları ise bu yayılan dalgaların insan vücudu üzerindeki etkilerini en ince detayına kadar incelemekti. Bu araştırmalar sonucunda elbette birçok farklı çeşitte rahatsızlık görüntülendi ve WHO’nun yaptığı bir başka faydalı konu ise bu belirlenen her bir çalışmayı akademik makale halinde kaydetmiş olmasıdır.


Bu elektromanyetik radyasyondan belirli ölçülerde korunabilsek bile hala üzerinde çalışılan ve vücudumuza etkiler bırakan bir ışıma olduğunu aklımızda bulundurmamız gerekmektedir. Araştırmalar kadar bilgiye sahip olup, bu bilgiler ışığında hayatlarımıza devam etmek mümkün.


Radyasyon evde, işte, her yerde! Radyasyondan ve elektromanyetik dalgalardan korunmak tamamen mümkün olmasa da, 5Guard kullanımı ile etkisini oldukça fazla şekilde azaltmak mümkündür. Siz de sevdiklerinizi 5Guard ile koruyabilirsiniz.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör