Elektromanyetik Radyasyon Nedir?

Elektromanyetik radyasyon, uzayda ya da maddesel bir ortamda yayılan ve salınım yapan bir elektrik alan ile manyetik alanın birlikte oluşturduğu kabul edilen radyasyon türlerine verilen addır. Elektromanyetik radyasyon kendi kendine yayılan dalgalar formunu alan bir olgudur. Elektromanyetik dalgalar, yüklü bir parçacığın ivmeli hareketi sonucu oluşan, birbirine dik elektrik ve manyetik alan bileşeni bulunan ve bu iki alanın oluşturduğu düzleme dik doğrultuda yayılan, yayılmaları için ortam gerekmeyen, boşlukta ışık hızı ile yayılan enine dalgalardır.

Elektromanyetik radyasyon, günümüzde çevremizi tamamen paylaştığımız bir unsur haline gelmiştir. Radyasyonların dalga boylarına, frekanslarına ve enerjilerine bağlı olarak; radyo dalgaları, mikrodalgalar, infrared ışınları, görünür ışık, ultraviyole ışınları, x-ışınları, gama-ışınları ve kozmik ışınlar gibi birçok türü bulunmaktadır. Yüksek gerilim hatları, televizyon ve bilgisayarlar, radyo uyduları ve televizyon vericileri, mikrodalga fırınlar, mobil telefonlar, mobil telefon baz istasyonları, kablosuz telefonlar, uydu antenleri ve verici antenler, radar antenleri, bluetooth, kablosuz internet, kablosuz ses ve görüntü sistemleri, tasarruflu ampüller, elektrikle çalışan tüm cihazlar birer elektromanyetik radyasyon kaynağıdır.


Bu elektromanyetik radyasyondan korunmak için 5Guard EMR Shield kullanabilir, kendinizi ve sevdiklerinizi bu ışına karşı koruyabilirsiniz. Üstelik kullanımı çok kolay! Paketinden çıkar ve radyasyon yayan cihazlarına, başta telefon ve Wi-Fi olmak üzere, yapıştır ve koruma kalkanın hazır!

13 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör