Evimizdeki Tehlike: Radyasyon Yayan Ev Eşyaları

Acaba bu da radyasyon yayıyor mudur? Diye düşündüğümüz neredeyse her elektronik cihazda maalesef radyasyona maruz kalmaktayız. Bu durumun radyasyon kadar tehlikeli bir durumu daha var, bunu normalleştirmek ve bu cihazlar ile sanki hiçbir şey yokmuşçasına yaşamak…Radyasyon oranı fazla olan cihazlara kısaca bir göz atalım:


· Arabalarımızdaki Radyo: 180 V/m

· Ütü: 120 V/m

· Buzdolabı: 120 V/m

· Mikser: 100 V/m

· Saç Kurutma Makinesi: 80 V/m

· Televizyon: 60 V/m

· Kahve Makinesi: 60 V/m

Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, traş makinesi, müzik seti gibi aklımıza gelebilecek neredeyse tüm elektronik aletler ile bu listeyi çoğaltabiliriz. Bu cihazların EMR yaydığı farkındalığını oluşturduktan sonra bir önlem almamız gerekmektedir. Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) verdiği bilgiler ışında söyleyebiliriz ki, bu cihazlar çalışır vaziyette iken, elektro manyetik alandan etkilenmemek adına cihazların ortalama 1,5 ila 2 metre uzağında durmamız gerekmektedir. Peki sizce bu nasıl veya ne kadar mümkün olabilir?

Uzak durmanın çok zor olduğu yaşam tarzımızda farklı önlemler ile sağlığımızı korumamız gerekmektedir. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:


1. EMR Koruyucu perdeler veya duvar boyaları kullanmak

2. Bu cihazların birbirine çok yakın şekilde kullanılmaması

3. A ve C vitaminlerinin bolca alınması

4. 5Guard EMR Harmonizeri kullanımı


5Guard EMR Kalkanı maliyeti ucuz, etkisi oldukça yüksek bir radyasyon korunma yöntemidir.

Bu ev eşyaları ve cep telefonlarımız ile yaşamaya bağımlı olduğumuz için bir an önce harekete geçmeli, olası sağlık problemlerinden kendimizi korumamız gereklidir.

580 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör