Hamileyken 5Guard Kullanabilir Miyim?

Hamilelikte hiç kimse bebeğine en ufak zararı dokunacak durumlarda bulunmak istemez. Ancak kimi zaman zararından haberdar olmadığı durumlar bebeği için farklı sorunlara yol açabilir. Örneğin radyasyon zararlıdır ancak bilmeden yoğun radyasyona maruz kalması söz konusu olabilir. Daha da sık görülen durum ise anne adayının hamile olduğunu öğrenmeden önce radyasyona maruz kalmasıdır. Bu durumda kalan anne adayları oldukça telaşlanarak bebeğine bir zarar gelip gelmediğini öğrenmek istemektedir.

İyonize olarak isimlendirilen radyasyon çeşidi hızlı bölünen ve çoğalan hücreler üzerinde daha fazla tahrip edici etkiye sahip olduğu için gelişmekte olan fetüs üzerinde de zararlı etkileri olabilmektedir. Ancak bu etkilerin doz ve süreye bağlı olduğu da unutulmamalıdır. Yapılan araştırmalarda fetüse zararlı olabilecek radyasyon dozunun 5 rad olduğu, fetüsün bu miktarın altında radyasyona maruz kalması durumunda ise zarar görme olasılığının düşük olduğu ortaya konmuştur.


5Guard bir radyasyon kalkanıdır. Belki de öncelikli olarak hamilelik döneminde kullanılması gerekir. Ebeveynlerin her riski göze alarak önce çocuklarını korumak istediğini biliyoruz. Dolayısıyla radyasyon hayatımızın her yerinde olduğu için hamilelikte de karşılaşılacak bir olgudur. Radyasyon yayan tüm cihazlara 5Guard EMR Kalkanı yapıştırdığınızda radyasyon harmonize edilir ve bu riski ortadan kaldırarak daha huzurlu bir hamilelik geçirebilirsiniz.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör