Radyasyon Bahsedilen Etkileri Ne Zaman Gösterecek?

5G, mobil telefonların kullandığı hücresel ağlarda bulunan teknolojik alt yapının yeni kurallar ile yeniden yapılandırılması anlamına gelmektedir. Bununla birlikte radyo frekansları, işlemciler ve antenlerin kullanılma şeklinde yapılan değişiklikleri ve kapasite yükseltici yeni eklemeleri de göz önüne alarak bunlardan bahsedebiliriz.


Ortalama olarak her on yılda bir gelişen teknolojiler ışığında daha fazla verim alabilmek ve daha iyi hizmet sunabilmek için bir önceki altyapının kodları ve malzemesi değiştirilmektedir. Bu kez 5G, bu altyapının 5. kez değiştirilmesi anlamına gelmektedir. Elbette bu alt yapı her değiştiğinde tüketicilerin yeni cihazlar satın alması gerekmektedir.

Eski gelişmelerde, değişim günümüz teknolojisi kadar hızlı olmadığı için geçiş süreci de uzun yıllara yayılabilmekteydi. Ancak günümüzde alt yapı değişikliklerinin de zaman aralığı kısalmaya başladı.


Genel çerçeveye bakıldığında aslında radyasyon etkilerini yıllardır göstermekte. Radyasyon ani bir şekilde olumsuz bir etki eden bir olgu değil yavaş yavaş zarar veren bir olgudur. Günün her anında yanı başımızda radyasyon yayan cihazlar bulunmakta. Dolayısıyla radyasyonun etkilerini vücudumuz uzun zamandır yaşamaktadır.


Hiç radyasyon almamak ancak radyasyon yayan tüm cihazlardan uzak durmakla mümkündür. Fakat radyasyona maruz kalmanın tamamen engellenemeyeceğini belirtmekle birlikte gereksiz doz alımından kaçınmanızı ve maruz kalınan doz seviyelerini olabildiğince aşağıda tutmanızı tavsiye ederiz. Radyasyon yayan cihazların tümünde kullanabileceğiniz 5Guard teknolojisi, radyasyona maruz kaldığınız doz seviyesini aşağıda tutmanıza yardımcı olur.

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör