Radyasyon En Çok Hangi Cihazlarda Var?

Radyasyon diye bahsettiğimiz kavram, elektromanyetik dalgalar veya parçacıklar biçimindeki enerjinin emisyonu veya aktarımıdır. Radyasyon, hücrenin materyali olan DNA’yı parçalayabilecek kadar büyük bir enerji taşımaktadır. DNA’nın zarar görmesi ise hücreleri öldürmektedir. Bunun sonucunda dokular zarar görür. DNA’daki çok az bir zedelenme, kansere dahi yol açabilecek kalıcı değişiklere sebep olur.


Radyasyon oranı fazla olan cihazlara kısaca bir göz atalım:


· Arabalarımızdaki Radyo: 180 V/m

· Ütü: 120 V/m

· Buzdolabı: 120 V/m

· Mikser: 100 V/m

· Saç Kurutma Makinesi: 80 V/m

· Televizyon: 60 V/m

· Kahve Makinesi: 60 V/m


Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, tıraş makinesi, müzik seti gibi aklımıza gelebilecek neredeyse tüm elektronik aletler ile bu listeyi çoğaltabiliriz. Bu cihazların EMR yaydığı farkındalığını oluşturduktan sonra bir önlem almamız gerekmektedir. Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) verdiği bilgiler ışında söyleyebiliriz ki, bu cihazlar çalışır vaziyette iken, elektro manyetik alandan etkilenmemek adına cihazların ortalama 1,5 ila 2 metre uzağında durmamız gerekmektedir. Peki sizce bu nasıl veya ne kadar mümkün olabilir?

Uzak durmanın çok zor olduğu yaşam tarzımızda farklı önlemler ile sağlığımızı korumamız gerekmektedir. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:


1. EMR Koruyucu perdeler veya duvar boyaları kullanmak

2. Bu cihazların birbirine çok yakın şekilde kullanılmaması

3. A ve C vitaminlerinin bolca alınması

4. 5Guard EMR Harmonizeri kullanımı


5Guard EMR Kalkanı maliyeti ucuz, etkisi oldukça yüksek bir radyasyon korunma yöntemidir. Bu ev eşyaları ve cep telefonlarımız ile yaşamaya bağımlı olduğumuz için bir an önce harekete geçmeli, olası sağlık problemlerinden kendimizi korumamız gereklidir. 5Guard EMR kalkanının etkinliği, en güvenilir klinik sertifikasyonlardan biri olarak kabul gören California Elektronik ve Malzeme Bilimi Enstitüsü tarafından yapılan çalışmada, elektromanyetik alan önleyiciği test edilerek laboratuvar sonuçları ile tartışmasız olarak kanıtlanmıştır. Bununla birlikte yapılmış 13 deney ile beyin, kalp, retina, beyin ve diğer organlar üzerindeki olumlu etkisi test edilmiştir. Kullanılan cihazların –özellikle mobil telefonların- ısınmasını dahi %80 oranında azaltan bu ürün, teknolojik cihazlarda EMR zararlarını %99,75 oranına kadar önleyebilmektedir.

17 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör