Radyasyon En Çok Z Kuşağını Etkiliyor

Elektromanyetik radyasyon veya ışıma, evrendeki en temel enerjilerden birisidir. Yaşadığımız ortam her zaman elektromanyetik radyasyonla doludur. Belirli bir ısıya sahip vücudumuz dahi kızılaltı radyasyon yaymaktadır. O nedenle radyasyona bağlı yaşıyoruz desek aslında yanlış söylemeyiz. Tabii bizimle birlikte çocuklarımız da artık radyasyonun içerisinde büyüyor.


APD (Amerikan Pediatri Akademisi) ve CPD (Kanada Pediatri Derneği), 0-2 yaş aralığındaki bebeklerin teknolojiden tamamıyla uzak tutulması gerektiğini belirtiyor. Nedeni ise 0-2 yaş aralığındaki bebeklerde beynin büyüklüğü üç katına çıkma aşamasında. Bu aşamanın başlaması ile beyin gelişimi 21 yaşına kadar devam ediyor. Çevresel uyaranların fazla ya da eksik olması, erken beyin gelişimi üzerinde etkili oluyor.

Z kuşağı teknoloji çağının içine doğan ve teknoloji ile doğrudan iç içe olan bir nesil. Dolayısıyla teknolojinin ve yine dolayısıyla radyasyonun içinde yaşayan gençler için ebeveynlerin yapması gereken birçok uygulama vardır. Ev içerisindeki teknoloji kullanımını bebeklikte ve çocukluk çağında en aza indirgemek bunlardan biridir. Ancak artık bir birey olduklarında teknoloji kullanımının kısıtlanması doğru değildir. Bu aşamada ise doğru yönlendirmeler yapılarak genç bireylerin teknolojiyi doğru kullanması öğretilebilir. Radyasyon kavramını gençlere anlatmak doğru bir seçenek olacaktır çünkü artık onların kendilerini bu olgudan korumaları gerekmektedir.


5Guard ile radyasyon yayan tüm cihazların radyasyonunu absorbe etmek mümkündür. İçeriğindeki 21 mineral radyasyonun olumsuz etkilerinin azalması için çalışır. Sizler de 5Guard edinerek ve radyasyonun olumsuz etkilerini azaltarak ailenizi koruyabilirsiniz.

10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör