Radyasyon Hayatımızdan Tamamen Çıkarsa Ne Olur?

Radyasyon, yapılan birçok araştırmaya göre insan sağlığı üzerinde olumsuz etkilere sahiptir. Bunları bildiğimiz halde radyasyonu neden hala hayatımızda tutuyoruz? Radyasyonu hayatımızdan tamamen çıkarırsak ne olur, bu mümkün mü?


Gezegenlerin doğal bir radyasyon kaynağı olmasının yanı sıra, dünyanın atmosferi de uzaydan gelen ve adına kozmik ışınlar ismi verilen ışınlar ile sürekli bombardımana maruz kalır. Bu durumda güneş kaynaklı ışık hem görmeyi sağlayan hem de yaşama enerji veren bir radyasyondur. Işığın da bir radyasyon olduğunu göz önüne alırsak aslında radyasyonun canlı yaşamında olmazsa olmaz olan en önemli olgulardan biri olduğunu çok net bir şekilde söylemek mümkün…

Yenilen yiyeceklerden, içilen sudan ve solunan havadan vücuda alınan iyonlaştırıcı radyasyon kaynaklarından dolayı vücut saniyede ortalama 500 kadar ışın yayarken dış kaynaklı iyonlaştırıcı radyasyon kaynakları nedeniyle de ortalama olarak saniyede 15 bin kadar ışına maruz kalır. Dünyadaki doğal radyasyon kaynaklarından dolayı yaşanılan tüm alanların radyoaktif olması nedeniyle ve vücutlar da radyoaktif olmasından dolayı radyasyon yaşamın bir parçası olmaya devam edecek.


Bunun yanı sıra radyasyon sağlık alanında da çokça kullanılan teknolojik ürünlerin temel maddelerinden biridir. Sağlık alanında bu kadar gelişme yaşatan bir olguyu hayatımızdan çıkarmak mümkün değildir.


Bahsettiğimiz üzere radyasyonu hayatımızdan tamamen çıkarmak mümkün değildir. Ancak radyasyonun zararlı etkilerinden 5Guard ile kurtulmak mümkündür. 5Guard EMR Kalkanı radyasyonun kötü etkilerinden sizleri sevdiklerinizi korur ve daha sağlıklı bir hayat sürmenize yardımcı olur.

7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör