Radyasyon ve Kısırlık İlişkisi!

Modern yaşamın getirdiği olgu etraftaki radyasyondur. Etraftaki radyasyon ne yapar ve etrafta gerçekten çok ciddi bir radyasyon var mı bunu incelemek gerekir. Evinizde kullandığınız cihazlar size ne kadar yakınlıkta duruyor? X ışını vücudun dengesini kalıcı olarak bozabiliyor. Elektromanyetik dalga denilen olgu ise vücudun dengesini kalıcı olarak bozmuyor fakat dengeyi sarsabiliyor.


Radyasyonun kısırlığa yol açtığını ve kısırlığın nedenleri arasında global ısınmadan çevresel faktörlere, hava kirliliğinden yoğun trafiğe, sigaradan alkole, stresten alerjilere birçok nedenlere son zamanlarda cep telefonlarının da eklendiğini artık hepimiz biliyoruz. Teknolojik aletlerdeki termal etkilerin, vücut tarafından yutulan elektromanyetik enerjinin ısıya dönüşmesi ve vücut sıcaklığını arttırması sonucu hem erkek hem de kadınlarda hormon bozukluğuna neden olarak kısırlık yapabilmekte olduğu da araştırılan konular arasında.

Yapılan bir araştırmada, cep telefonunu hiç kullanmayanlar ile 4 saatten fazla kullanan erkeklerin sperm sayıları ve sperm kalitesinin farklılık gösterdiği kanıtlandı. Bu araştırma, cep telefonlarını günde 4 saatten fazla kullanan erkeklerin sperm sayısı ve sperm kalitesinin canlılık, hareketlilik ve şekil olarak daha kötü olduğunu gösterdi.


Teknolojik aletlerden yayılan radyasyonun ve ısının beyinde testosteron yapımını uyaran bölgeleri etkilemesi ve bunun sonucu sperm sayısının azalmasından dolayı kısırlığa yol açtığını gösteren bu çalışma, kadınlarda da östrojen hormon üretimini azaltarak yumurta kalitesini azaltır ve embriyonun rahime tutunmasını azaltarak kadınlarda kısırlığa neden olur.

Bu korkutucu radyasyon verileri günlük yaşamda teknolojik araçlardan vazgeçmemizi gerektirmez. 5Guard kullanarak radyasyonun olumsuz etkilerini azaltabilir, kendinizi ve sevdiklerinizi koruyabilirsiniz.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör