Radyasyondan Korunmanın Etkili Yolları

Radyasyondan tamamen kurtulmanın mümkün olmadığını daha önceki yazılarımızda açıklamıştık. Ancak radyasyonu en az seviyede almak vücudumuz için çok daha sağlıklı bir seçenektir. Doğal yolla emilen radyasyonlar (güneş, gıdalar) için korunmak daha zor olsa da bu yazımızda sizlere radyasyondan olabildiğince korunmak için 3 etkili yöntemden bahsedeceğiz.


Organik Gıdalar Tüketmek: Radyasyon toprakta, suda, güneşte dahi bulunan bir maddedir. Dolayısıyla tükettiğimiz gıdalar ile de vücudumuza radyasyon almaktayız. Bu radyasyon miktarını azaltmanın tek yolu organik gıdalarla beslenmektir. Güneş, su, toprak organikliğin temelidir ancak zirai ilaçlar da işin içine girdiğinde bu miktar artar. Dolayısıyla organik gıda tüketmek daha sağlıklı olacaktır.

Zaman: Radyasyon dozu miktarı, radyasyon kaynağının yanında geçirilecek süre ile orantılı olarak artmaktadır. Radyasyon yayan cihazın yakınında mümkün olabildiğince kısa süre kalınmalıdır.


Radyasyon Engelleyici Ürünler: Radyasyon harmonizerleri, radyasyon kaynaklarının yaydığı radyasyonu en aza indirmeyi ve daha güvenli bir ortam yaratmayı hedefler. En etkili ve en kolay uygulanabilir yöntemlerden birisidir.


Etrafımızda radyasyon kaynağı olan birçok cihaz var, şu an bu yazıyı okuduğunuz cihaz buna dahil. Tüm radyasyon kaynaklarından uzak durabilmek ya da kaynağın yanında kısa süreli durmak oldukça zor. 5Guard – EMR kalkanın etkinliği, en güvenilir klinik sertifikasyonlardan biri olarak kabul edilen California Elektronik ve Malzeme Bilimi Enstitüsü tarafından, elektromanyetik alan önleyiciği test edilerek laboratuvar sonuçları ile tartışmasız kanıtlanmıştır.

6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör