Radyasyondan Uzak Durmanız için 3 Neden!

Sizlere daha önce radyasyonun ne olduğundan ve radyasyondan nasıl korunabileceğinizden bahsetmiştik. Bu yazımızda radyasyondan uzak durmanız için üç nedenden bahsedeceğiz. Radyasyondan tamamen uzak olmanın mümkün olmadığından söz etmiştik. Ancak artık radyasyondan korunmak da mümkün.


Hastalık riskini azaltmak!

Radyasyonun zararlı olan çeşidi iyonlaştırıcı radyasyon tipidir. Bu tip radyasyon canlı hücrelerin genetik temel yapı taşı olan DNA’yı ayrıştırarak parçalanmasına neden olabilecek kadar çok enerji taşımaktadır. Dolayısıyla DNA’nın parçalanmasıyla da hücrelerin canlılıklarını yitirmesine neden olmaktadır. Bu zarar sonucunda dokularda bozukluk görülmeye başlar ve çeşitli hastalıklara sebep olabilir.

Doğaya zarar vermemek!

Son yıllarda çevreye atılan radyoaktif atıklar insan, hayvan ve bitki gibi tüm canlıların sağlığını etkileyerek çevreye ve ekolojik dengeye çok büyük zarar vermektedir. Diğer adı ışınım olan radyasyon, elektromanyetik dalgalar sayesinde enerji yayma ya da dağıtma anlamı taşır. Genel olarak sağlık ile ilgili konularda karşımıza gelen bu ışınım, belli bir süre ve belirli bir miktarda verildiğinde zarar vermeyeceği düşünülür. Yine de radyasyonun korumasız olarak kişiye ulaştığı durumlarda verebileceği zararlar oldukça yüksektir.


Çocuklarımızın sağlığı!

Hamile kadınların, bebeğin zarar görmemesi için radyasyona maruz kalan ortamlarda bulunmaması gerekmektedir. Çünkü yeni oluşmaya başlayan bir bebeğin bu ışınımlardan etkilenmesi daha olasıdır ve çeşitli gelişim bozuklukları yaşanabilir. Sağlıklı bir insana göre katbekat daha hızlı hasar sonuçları olabilir.


Radyasyon yalnızca belli yerlerde bulunmamaktadır. Radyasyon artık her yerde! Evde, ofiste, yatak odalarında… Radyasyondan korunmanın en iyi yolu radyasyon yayan cihazlardan uzak olmaktır. Bu, teknoloji çağında teknolojiden uzak durmak anlamına gelmektedir. Bunun mümkün olmadığını biliyoruz ve sizlere radyasyonun etkilerini en aza indirmeyi hedefleyen 5Guard EMR Shield’ı tavsiye ediyoruz. 5Guard ile radyasyonun zararlı etkilerinden sevdiklerinizi ve kendinizi koruyun!

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör