Radyasyonun Hayvanlara Etkisi

Evcil hayvanlar günlük hayatımızın ve ailelerimizin bir parçasıdır. Bize arkadaşlık etmekle kalmaz duygusal ve fiziksel anlamda da her zaman destek sağlarlar. Her geçen gün daha fazla insanın evcil hayvan sahiplenmek istemesi de bunun bir kanıtıdır.


Çocuklarda hayvan sevgisi temellerinin bebeklik döneminde atılması; kendine öz güveni olan, empati kurabilen, güçlü ve sağlıklı bireylerin yetişmesi açısından fazlasıyla önemlidir.


2011’de Journal of Personality and Social Psychology dergisinde yayımlanan bir araştırmada evcil hayvan sahiplerinin, evcil hayvan sahibi olmayan kişilere göre daha büyük bir aidiyet duygusu hissettikleri ve daha dışa dönük insanlar olduklarını ortaya konulmuştur. Bunun nedeni ise hayvanların bize ihtiyaçları olduklarını hissettirmeleri veya bize yargısız ve koşulsuz bir sevgiyle bağlanmaları olabilir.Evcil hayvanlarımızın yeri hayatımız için bu kadar önemliyken onların hayatını korumak da bizim en büyük sorumluluğumuz. Evcil hayvanlar radyasyon kavramından insanlara göre daha çok etkilenir. Radyasyon onların bedenlerinde de ağrı ve ağırlık hissi oluşturur. Dolayısıyla en yakın dostlarımızı radyasyondan korumak bir görev haline gelmelidir.


5Guard ile evcil hayvanlarınızı radyasyondan korumak mümkün! 5Guard’ı, evcil hayvanlarınızın özellikle sıklıkla bulunduğu ortamlara yapıştırabilirsiniz. Örneğin modeme, bilgisayarınıza, telefonunuza... Çünkü siz neredeyseniz en yakın arkadaşınız da orada. 5Guard ile sevdiklerinizi koruyun.

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör