Shungite Taşı nedir?


rkçe “Şungit” olarak adlandırılan bu taşın kökeni Rusya’ya dayanmaktadır. İsmini de keşfedildiği Rus köyünden almıştır. Bu taşın bulunduğu zamandan bu zamana kadar gizemini koruyan bir iyileştirici özelliği bulunmaktadır. Birçok topluluk tarafından şifa taşı olarak nitelendirilerek günümüze kadar bu gizemini korumuştur. Ayrıca 18. yüzyıldan itibaren tıbbi kullanımda yer aldığı da bilinmektedir.

Bu gizemli taş karbon ve silikat minerallerinden oluşur. Fullerenler içeren, siyah, parlak, kristalimsi mineraloiddir. Karbon içeriğine bağlı olarak, Parlaklığına dayanarak, shungite parlak (parlak), yarı parlak, yarı mat ve matla (mat) olarak sınıflandırılabilir.
Rusya dışında bu taşın çıkarıldığı yerler ise şu şekildedir: Karelia Gölü Onega bölgesi, Zozhoginskoye, Vozhmozero, Kamchatka ve Çelyabinsk, Avusturya, Kongo, Kazakistan ve Hindistan. Ülkemizde üretilmeyen bu taşın bulunması orta zorluktadır. Dileyen aksesuar amacı ile taşınan bileklik-kolye gibi ürünlere yerleştirilmiş halini kolaylıkla bulabilir.


Shungite taşını giymek veya yanınızda taşımak adeta bir topraklama etkisi sağlar. Vücuttaki ve çevresel etken kaynaklı enerji yükünü nötralize etmesi ile bilinir. Dolayısıyla dünyanın dört bir yanında televizyon, cep telefonları, bilgisayarlar, mikrodalgalar ve benzerinden gelen radyasyonlara karşı da koruma sağlayıcı olarak kullanılmaktadır.


5Guard EMR Kalkanı olarak, radyasyonun zararlı etkilerini azalıcı bir ürün geliştirdik. Bu ürünün ana hammaddelerinden biri de Shungite taşı. Etkileri ispatlanmış bu doğal taşın yanına 21 mineral, RF Kalkanı Metal Kumaş ve Optimum Biyolojik Frekans Rezonans teknolojisini ekleyerek sizlere bir radyasyon kalkanı sağladık. Bu kalkanı yanınızda taşıyarak, elektro manyetik radyasyon yayan cihazlara yapıştırarak EMR zararlarından koruna bilirsiniz.

304 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör