Ülkemize 5G Teknolojisi Gelecek mi?

Dünyanın gündemlerinden biri olan 5G teknolojisi için ülkemizde yaşayan kişilerin aklında da 5G teknolojisi ile ilgili birçok soru işareti mevcut. 5G teknolojisinin zararlarını öğrenen pek çok kişi ülkemize bu teknolojinin gelmesini istemiyor.


Ulak Haberleşme müdürü Metin Balcı’nın yaptığı son konuşmada “Türkiye olarak baz istasyonu üreten ve sahada çalışır vaziyette kurabilen 5-6 ülkeden biri olduk. 5G ve ötesine doğru önümüzdeki dönem geniş bant iletişim teknolojilerinde yerli ve milli sistemlerin yapılabilirliğine olan güvenin artırılması konusunda ULAK önemli bir referans oluşturdu. Hızla değişen ve yüksek teknoloji gerektiren iletişim altyapılarında ülke olarak teknolojik, ekonomik ve güvenlik açısından yerli ve milli ürünlerimizle yerimizi almalı ve bu başarıyı sürdürebilir kılmalıyız. Bunun yolu ULAK ile yakaladığımız fırsatın farkında olarak, potansiyelimizi kullanmaktan geçiyor. Yeni teknolojileri üretmeye devam ederken, teknolojiye yön verdiğimiz günleri hedeflemek bu sayede mümkün.” cümlelerini kurdu.

Bu konuşma ile ülkemize kesin olarak 5G teknolojisinin geleceğini anladık. Konuşmanın devamında bu güçlü radyasyondan korunmamız için önlem almamıza yetecek kadar zaman olduğunu da öğrenmiş olduk.


Konuşmanın devamında Balcı, tarih konusunda “Çalışmalarımızın 2020’de çeşitli aşamalarda test ve gösterimi yapıldıktan sonra 2021’de saha testlerinin gerçekleştirilmesini ve 2022’de operatörlerimizin kullanımına sunulmasını hedefliyoruz.” şeklinde bir açıklama yaptı.

13 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör