Zararlı ve Zararsız Radyasyonlar

Ortalama olarak her on yılda bir gelişen teknolojiler ışığında daha fazla verim alabilmek ve daha iyi hizmet sunabilmek için bir önceki altyapının kodları ve malzemesi değiştirilmektedir. Bu kez 5G, bu altyapının 5. kez değiştirilmesi anlamına gelmektedir. Elbette bu alt yapı her değiştiğinde tüketicilerin yeni cihazlar satın alması gerekmektedir.


Eski gelişmelerde, değişim günümüz teknolojisi kadar hızlı olmadığı için geçiş süreci de uzun yıllara yayılabilmekteydi. Ancak günümüzde alt yapı değişikliklerinin de zaman aralığı kısalmaya başladı.

Genel çerçeveye bakıldığında aslında radyasyon etkilerini yıllardır göstermekte. Radyasyon ani bir şekilde olumsuz bir etki eden bir olgu değil yavaş yavaş zarar veren bir olgudur. Günün her anında yanı başımızda radyasyon yayan cihazlar bulunmakta. Dolayısıyla radyasyonun etkilerini vücudumuz uzun zamandır yaşamaktadır.


Hiç radyasyon almamak ancak radyasyon yayan tüm cihazlardan uzak durmakla mümkündür. Fakat radyasyona maruz kalmanın tamamen engellenemeyeceğini belirtmekle birlikte gereksiz doz alımından kaçınmanızı ve maruz kalınan doz seviyelerini olabildiğince aşağıda tutmanızı tavsiye ederiz.


Zararsız radyasyon diye bir kavram yoktur. Her radyasyon miktarı yavaş da olsa vücuda etki eder. Radyasyon yayan cihazların tümünde kullanabileceğiniz 5Guard teknolojisi, radyasyona maruz kaldığınız doz seviyesini en aşağıda tutmanıza yardımcı olur.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör